Ankarada Kız Yurdu

Ankarada Kız Yurdu

 

  Ankarada kız yurdu öğrencilerinin yurt yaşantısından beklentilerine göre farklılıklar göstermektedir. Yurtlarda güvenlik konusunda Özel Eyüboğlu kız Öğrenci Yurdu örnek seviyededir. Ankara Çankaya ilçe de konuşlu bulunan kız yurdumuz, Yurtların güvenliği Konum itibarı ile Bakanlıkların ve devlet kurumlarının yoğun olarak bu bölgelerde bulunması nedeniyle bölgenin güvenliği en üst seviyede sağlanmaktadır. Emek Kız Öğrenci yurdumuzda öğrencilerimizin güvenliği; 7/24 Saat Nöbet hizmeti ile sağlanmaktadır. Gündüz saatlerinde Yurt müdürlerimizin kontrolünde Çalışan elemanlarımızla, geceleri ise gece yönetim memurlarımız tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca Ankarada Kız Yurdu yurt binalarının etrafı fiziki olarak çepeçevre demir parmaklıklar, dikenli teller ve aydınlatma ile çevrili olup dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı güvenliği sağlanmıştır. Ankarada Kız Yurdu yurt binalarının güvenliği, iç ve dış çevresine yerleştirilmiş 24-32 kamera ile 7/ 24 saat esasına göre takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Öğrencilerin yurtlara giriş ve çıkışlarını kontrol etmek amacıyla en gelişmiş bilgisayar programları kullanılarak takipleri yapılmakta, günlük olarak raporlar alınmakta ve bu raporlar SMS ve Mail olarak ailelere gönderilerek ailelerin çocuklarını takibi sağlanmaktadır.

Ankarada Kız Yurdu Özel Eyüboğlu kız Öğrenci Yurdu Yurt Binalarımızın depreme ve yangına karşı güvenliği sağlanmış ve devletin kurumları tarafından denetimleri yapılarak güvenlik ve dayanıklılık yönünden raporları alınmıştır. Yangın merdivenleri ve kaçış yollarının kapıları yangına karşı dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Acil çıkış kapıları dışarıdan açılamayacak ancak içeriden kilitlenmeyen kapı malzemesinden yapılmıştır. Yangın ikazı amacıyla duman ve ısıya duyarlı, gaz kaçaklarını algılayan sensörler, alarm sisteminin otomatik söndürme sistemi devreye girecek şekilde yapılmıştır. Yangın tahliye planları yapılmış olup yangın talimatları oluşturulmuştur. Yılda bir defa olmak üzere öğrencilerin katılımıyla yangın tatbikatları icra edilmektedir. yurt binasında yangın yön levhaları ile yangın çıkış kapılarına öğrencilerin yönlenmeleri sağlanmaktadır.

Ankarada Kız Yurdu binalarının, her yıl öğretim yılı başlamadan önce yangın güvenliği, elektrik tesisat güvenliği, ısınma sistemi güvenliği, su ve gaz tesisatı güvenliğiyle ilgili, belediye, üniversitelerin ilgili bölümleri, mühendis odaları veya diğer ilgili kurum ve kuruluşlarca kontrol ettirilip Kontrolleri yapan kurum veya kuruluşlarca düzenlenen raporun bir örneği Ankarada Kız Yurdu Özel Eyüboğlu kız Öğrenci Yurdu tarafından Çankaya ilçe Millî eğitim müdürlüğüne gönderilir, bir örneği de denetlemeye yetkili olanlara sunulmak üzere kurumda muhafaza edilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir